Данскиот парламент одби да ја признае Палестина

5 копии

Хамас не може да се согласи на никаков договор, освен ако Израел јасно не се обврзе на траен прекин на огнот и целосно повлекување од Појасот Газа, изјави ...
| | веќе видена | слични

Словенечкиот парламент синоќа со мнозинство гласови го одобри признавањето на Палестина.Пратениците од владејачкото мнозинство го отфрлија барањето на главната ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска го повикал израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху да стави крај на војната во Појасот Газа и да обезбеди враќање ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска го повика палестинското исламистичко движење Хамас, „чија одговорност е огромна“, да го прифати договорот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Српскиот вицепремиер и министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ денеска присуствуваше на испраќањето на припадниците на Хеликоптерската единица и Секторот за ...
сите 763 | | | веќе видена

Локален полициски снајперски тим бил распореден во зградата од чиј покрив атентаторот, Томас Метју Крукс, пукал и го рани поранешниот американски претседател и ...
сите 189 | | | веќе видена

Во следните денови и натаму ќе биде претежно сончево и многу топло со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30 степени целзиусови, а наместа ...
сите 333 | | | веќе видена

Договорот за изградба на автопатските делници со конзорциумот „Бехтел и Енка“ продолжува да ја бранува јавноста, само што сега се променети позициите. Денеска ...
сите 141 | | | веќе видена

Потенцијалниот влез на Украина во Северноатлантската алијанса може да доведе до директен конфликт меѓу Русија и НАТО, изјави словачкиот премиер Роберт Фицо. ...
сите 261 | | | веќе видена

По спроведена сеопфатна истражна постапка што се водеше од почетокот на оваа година, предметниот обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на ...
сите 124 | | | веќе видена

Актуелниот републикански кандидат за претседател на САД, Трамп беше на негова среќа погоден во уво. По атентатот една од главните теми во американската ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Данскиот парламент одби да ја признае Палестина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: