Данскиот парламент го отфрли предлогот за признавање на палестинската држава

Данскиот парламент денеска го отфрли предлогот за признавање на палестинската држава, поддржувајќи го ставот на владата дека не се создадени потребните услови ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Хамас не може да се согласи на никаков договор, освен ако Израел јасно не се обврзе на траен прекин на огнот и целосно повлекување од Појасот Газа, изјави ...
| | веќе видена | слични

Словенечкиот парламент синоќа со мнозинство гласови го одобри признавањето на Палестина.Пратениците од владејачкото мнозинство го отфрлија барањето на главната ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска го повикал израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху да стави крај на војната во Појасот Газа и да обезбеди враќање ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска го повика палестинското исламистичко движење Хамас, „чија одговорност е огромна“, да го прифати договорот за ...
| | веќе видена | слични

Израелска делегација отпатува во Каиро за да разговара за нацрт-предлогот за прекин на огнот и размена на заробеници во Појасот Газа, што е под интензивни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Данскиот парламент го отфрли предлогот за признавање на палестинската држава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: