Премиерот Џафери останува да ја извршува функцијата до избор на новата Влада


Професорката Мирјана Најчевска иако се повлече од партијата, поради лошиот изобрен резултат, во свој стил, без влакно на јазик и понатаму со остри критики кон ...
| | веќе видена | слични

Професорката Мирјана Најчевска преку фејсбук став го покрена прашањето за тоа колку демократска држава е Македонија, но и колку пратениците, како претставници ...
| | веќе видена | слични

Место да влезете и да пеете песни како во 2017-та, вие го избравте Гаши - со ваква поента беше обраќањето на пратеничката од Левица , Јована Мојсоска, кон ...
| | веќе видена | слични

– Она што е опасност и опасно по државата се: Охридскиот рамковен договор, Преспанскиот договор, Бадентер, територијалната поделба, веењето на големоалбанските ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Африм Гаши, новиот претседател на Собранието во интервју за Телма се осврна на критиките дека заклетвата ја дал прво на албански јазик. Тој изјави дека не сака ...
| | веќе видена | слични

Не бре глупердо ставена за претседател на Собранието, нема различни интерператции на Уставот, ни конфузија освен во твојата глава. Има неспоивост на функцијата ...
| | веќе видена | слични

Да беше заклетвата прочитана првин на македонски јазик ќе ја кажев на македонски, тоа е технички дел, вака одговори претседателот на македонското Собрание ...
| | веќе видена | слични

Новиот собраниски спикер Африм Гаши вечерва во Топ тема на Телма изјави дека да беше заклетвата прочитана првин на македонски јазик ќе ја кажел на македонски, ...
| | веќе видена | слични

Африм Гаши, претседател на Собранието, кој заклетвата ја кажа прво на албански јазик, на прашањето зошто правото на лично изразување го става пред Уставот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Oд Алијанса за Албанците велат дека Иван Стоиљковиќ кој ќе стане министер во Владата треба да го признае Косово, геноцидот во Сребреница и да се огради од ...
сите 337 | | | веќе видена

Украина би била мудра доколку го прифати мировниот предлог на рускиот претседател Владимир Путин, во спротивно руските војници ќе вршат притисок и ќе го ...
сите 371 | | | веќе видена

„Земјите од Западен Балкан постигнаа значителен напредок во енергетскиот сектор во насока на приклучување кон трендовите во Европа и светот. Регионот презеде ...
сите 81 | | | веќе видена

Американскиот претставник Амос Хохштај е испратен во Либан за да ги смири тензиите по сè почестите прекугранични престрелки долж либанската јужна граница, како ...
сите 368 | | | веќе видена

Вчера се одбележаа 34 години од формирањето на ВМРО-ДПМНЕ. По тој повод се огласи првиот претседател на партијата, која ја формираше, Љубчо Геогриевски. „ На ...
сите 62 | | | веќе видена

Собранието на денешната петта седница ги избра составите на Буџетскиот совет на Собранието и на Советот на Собранискиот канал. За претседател на Буџетскиот ...
сите 101 | | | веќе видена

Поранешните премиери говореа за иднината на Европа на завршниот панел на конференцијата во Атинскиот конзерваториум, кој го следеше и грчката претседателка ...
сите 96 | | | веќе видена

Од утре до недела, како што соопштуваат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), земјава ќе биде под влијание на стабилна и многу топла воздушна маса од ...
сите 270 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиерот Џафери останува да ја извршува функцијата до избор на новата Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: