Африм Гаши избран за претседател на Законодавниот дом


Законот за организација на работата на органите на државната управа кој го најавуваше лидерот на победничката ВМРО - ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, откако го ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова, утре во 12 часот, ќе го врачи мандатот за состав на Влада на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција кажа дека преговорите за влада привршуваат и оти очекува утре претседателката ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски очекува предлог-законот веќе во петок да се најде на седница, а до понеделник или вторник да биде изгласан. Со тоа ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на државата Гордана Сиљановска-Давкова утре ќе му го врачи мандатот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски . Тој потврди дека преговорите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатите за членови на владата од коалицијата Твоја Македонија во неделата вечерта беа потврдени од Извршниот и Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Од Твоја ...
сите 239 | | | веќе видена

Од Министерството за внатрешни работи ни одговорија дека до нив стасувале само поплаки според кои осомничената жена се жалела од свекрвата, па од золвата ...
сите 68 | | | веќе видена

„Земјите од Западен Балкан постигнаа значителен напредок во енергетскиот сектор во насока на приклучување кон трендовите во Европа и светот. Регионот презеде ...
сите 90 | | | веќе видена

По објавата дека се зголеми бројот на пратеници од претходниот собраниски состав кои бараат и ќе добијат апанажа во следната година, остара реакција денеска ...
сите 77 | | | веќе видена

Вчера се одбележаа 34 години од формирањето на ВМРО-ДПМНЕ. По тој повод се огласи првиот претседател на партијата, која ја формираше, Љубчо Геогриевски. „ На ...
сите 53 | | | веќе видена

Сите ние што ги следевме настаните околу Преспанскиот договор, особено она што се случуваше со обезбедувањето мнозинство во Собранието за изгласување на ...
сите 121 | | | веќе видена

Шефовите на држави или влади на земјите членки на ЕУ на синоќешната неформална средба во Брисел не успеаја да постигнат договор околу изборот на највисоките ...
сите 132 | | | веќе видена

Управата за хидрометеоролошки работи излезе со четиридневна прогноза во која се предупредува на високи температури. УВ индексот ќе се искачи до 9, а ...
сите 281 | | | веќе видена

Турскиот министер за здравство Фахретин Коџа денеска изјави дека околу 16.000 луѓе ширум Турција се повредени за време на колењето на жртвените животни за ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Африм Гаши избран за претседател на Законодавниот дом

Од:
До кого (е-маил):
Порака: