Претседателката Сиљановска-Давкова останува на ставот дека не го прекршила Преспанскиот договор

За написот на венецот што го положи пред спомен-плочата на македонски јазик во базиликата „Санта Марија Маџоре“ во Рим, шефицата на државата Сиљановска-Давкова ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Мое човеково право, гарантирано со многу конвенции, е правото на слобода на изразување и говор. За мене мојата татковина во секоја моја изјава е Македонија и ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој утре очекува од претседателката Гордана Силјановска-Давкова да го добие мандатот за состав на влада, го следи ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и иден мандатар посочи дека негово човеково право е како ќе ја нарекува неговата татковина и не очекувал талибански ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во одговор на новинарско прашање, да ги коментира реакциите од официјална Атина и најавите од грчкиот премиер, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска како пратеник го користеше старото име на земјата во својот говор на прес-конференцијата и порача дека тоа е ...
| | веќе видена | слични

Идниот мандатар за состав на новата Влада и прв човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во изјавите ќе продолжи да користи „Македонија“. Одговарајќи на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски заедно со директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов денеска беа на планината Серта, каде ...
сите 1016 | | | веќе видена

Поранешниот британски премиер Борис Џонсон изјави дека е уверен дека американскиот претседателски кандидат Доналд Трамп ќе помогне да се стави крај на војната ...
сите 434 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 80 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

51-годишен скопјанец се бори за живот на Ургентниот центар откако претходно денеска учествувал во сообраќајна несреќа во Гази Баба. Од Ургентен за Сител велат ...
сите 226 | | | веќе видена

Поради уличен дефект на улицата „Благоја Стефковски бр 30“ денеска без вода ќе бидат дел од корисниците кои живеат на оваа улица, како и на улиците „Анри ...
сите 88 | | | веќе видена

Силно невреме пропратено со силен дожд и град попладне зафати делови од општина Горњи Милановац, а најмногу селата на падините на Сувобор и Рајац, во соседна ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателката Сиљановска-Давкова останува на ставот дека не го прекршила Преспанскиот договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: