Цените на нафтата над 83 долари


Цените на нафтата се задржаа над нивото од 83 долари за барел на меѓународните пазари во вторникот, бидејќи инвеститорите беа охрабрени од знаците на силна ...
| | веќе видена | слични

На европските берзи во среда во пртпладневното тргување владее позитивно расположение, под влијание на зајакнатите очекувања дека американската централна банка ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Американскиот долар во вторникот се искачи повисоко од најниско ниво во последниве два месеци во однос на еврото, стерлингот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Волстрит во вторникот најважните индекси го завршија тргувањето во благ плус, благодарение на послабите од очекуваните податоци од пазарот на трудот во ...
| | веќе видена | слични

Во март 2024 година, побарувачката на дизел во САД падна на најниско сезонско ниво во последните 26 години, поттикната од значителното забавување на ...
| | веќе видена | слични

Цената на нафтата падна на 77 долари на меѓународните пазари во вторникот, како одраз на стравувањата на трговците дека најавеното постепено зголемување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 969 | | | веќе видена

Службениците на Тајната служба одбија да му обезбедат дополнително обезбедување на Доналд Трамп пред обидот за атентат минатиот викенд, според ...
сите 314 | | | веќе видена

Припадниците од 1.пешадиски баталјон од Кичево активно се вклучија во гасење на пожарот во реонот на с.Брезница и с.Тажево, Македонски Брод. Нивните колеги од ...
сите 838 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 47 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена

Скопската полиција поднесе кривични пријави против двајца тетовци фатени со марихуана во автомобилот на почетокот на месецов. „СВР Скопје поднесе кривична ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цените на нафтата над 83 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: