Од 1 јуни Македонците полесно до работна виза во Германија


На мејлот на повеќе компании во земјава стигнала интересна порака, од извесна компанија која нуди работници од Бангладеш, а за деталите околу оваа понуда, бара ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со нов систем на бодови - таканаречената картичка за шанси - Германија сака да привлече квалификувани работници од странство и конечно да го стави под контрола ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Дали сте од земја која не е членка на ЕУ и сакате да работите во Германија? Германија ја промовираше картичката за можности ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Германија стапија на сила новите правила за визи за квалификувани работници од Македонија, кои овозможуваат влез во таа земја и барање работа до една ...
| | веќе видена | слични

Во Германија денеска стапија во сила новите правила во врска со визите за квалификувани работници од земји надвор од Европската унија, кои овозможуваат влез во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германија денеска донесе нова визна шема за квалификувани работници од земји вон Европската унија, која им овозможува на апликантите да се преселат во земјата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од 1 јуни Македонците полесно до работна виза во Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: