Силјановска-Давкова: Лентите не се многу големи, сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска-Давкова објасни зошто на чествувањето во Ватикан на венецот што беше положен не беше напишано името на државата. „Знаете ...
| | веќе видена | слични

Идниот мандатар за состав на новата Влада и прв човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во изјавите ќе продолжи да користи „Македонија“. Одговарајќи на ...
| | веќе видена | слични

Ќе направиме „упад“ кај малкумина партизирани обивнители и судии кои влијаат негативно врз нивните колеги кои си ја вршат работата согласно закон и Устав. ...
| | веќе видена | слични

Факт е дека Грција преку уцени и блокирање на членството на Македонија во НАТО успеа да го издејствува Преспанскиот договор, но, сепак, спроведувањето на ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми порача дека за неговата партија најважен е легитимитетот, за разлика од коалицијата ВЛЕН, за која, како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Арбер Адеми од ДУИ вчера изјави дека најважно е да се ужива поддршката од граѓаните и да се има легитимитет, даден од нив, а не како, што рече „како губитник и ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија се уште не е формирана новата влада, а второ Грција како и цела Европа е во изборен процес. Што значи дека секоја изјава која што во моментот би ...
| | веќе видена | слични

Арбен Таравари, кој е дел од коалицијата „Вреди“ која преговара со ВМРО-ДПМНЕ за составување на нова влада денеска изјави дека е сигурен оти оваа влада ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова не ја исклучува можноста пред завршувањето на последниот рок да го додели мандатот за состав на новата влада и вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 307 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 146 | | | веќе видена

Седницата на Собранието за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски треба да продолжи денеска, а гласањето ќе ...
сите 189 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие противпожарникарските екипи дејствувале на други 12 локации каде имало пожар на отворено. Од Центарот за управување со кризи, ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силјановска-Давкова: Лентите не се многу големи, сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Од:
До кого (е-маил):
Порака: