Сиљановска топката ја префрли во Атина, двете земји да го испочитуваат договореното, нема простор за авантури

Бидејќи беше на работ на законот, новоизбраната претседателка на Северна Македонија, Гордана Сиљановска, по „лајонизацијата“ од првите денови по нејзиниот ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска како пратеник го користеше старото име на земјата во својот говор на прес-конференцијата и порача дека тоа е ...
| | веќе видена | слични

Идниот мандатар за состав на новата Влада и прв човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во изјавите ќе продолжи да користи „Македонија“. Одговарајќи на ...
| | веќе видена | слични

Ќе направиме „упад“ кај малкумина партизирани обивнители и судии кои влијаат негативно врз нивните колеги кои си ја вршат работата согласно закон и Устав. ...
| | веќе видена | слични

Факт е дека Грција преку уцени и блокирање на членството на Македонија во НАТО успеа да го издејствува Преспанскиот договор, но, сепак, спроведувањето на ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми порача дека за неговата партија најважен е легитимитетот, за разлика од коалицијата ВЛЕН, за која, како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Арбер Адеми од ДУИ вчера изјави дека најважно е да се ужива поддршката од граѓаните и да се има легитимитет, даден од нив, а не како, што рече „како губитник и ...
| | веќе видена | слични

Мораме да тргнеме со суштински и сериозни реформи, излез немаме бидејќи сега не е само критериум хармонизацијата, туку и имплементацијата. Мислам дека треба и ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија се уште не е формирана новата влада, а второ Грција како и цела Европа е во изборен процес. Што значи дека секоја изјава која што во моментот би ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Синот на независниот претседателски кандидат на САД, Роберт Ф.Кенеди Џуниор, кој инаку е внук на познатиот Џон Ф. Кенеди, на Икс објави снимка од разговор меѓу ...
сите 208 | | | веќе видена

Како што пренесе ДПА, Венс, сенатор од Охајо, се изјасни за мир и ставање крај на воената помош за Украина, рекол Лавров вчера во Обединетите нации во Њујорк. ...
сите 75 | | | веќе видена

Промена на времето, и намалување на температурите од понеделник најавува метеопрогнозерот Славчо Попоски. Како што објави на неговата веб страна „Метеоаларм“ ...
сите 257 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО во заминување Јенс Столтенберг денеска го именуваше својот поранешен помошник за одбрана Патрик Тарнер за висок претставник кој ќе ...
сите 359 | | | веќе видена

СДСМ објави дека нивните правници се ставаат на располагање секоја среда во 18.00 часот во партиското седиште за сите вработени во јавниот сектор кои сметаат ...
сите 42 | | | веќе видена

-На температури кои надминуваат 40 степени цистерната на ЈП ПОЦ освен наутро започна да ги мие улиците и навечер. Градоначалникот на Општина Центар смета дека ...
сите 75 | | | веќе видена

Заклучно со денеска, имајќи предвид дека истече рокот за пријавување на имотот од актуелниот пратенички состав, само 5 проценти од пратениците, односно шест ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сиљановска топката ја префрли во Атина, двете земји да го испочитуваат договореното, нема простор за авантури

Од:
До кого (е-маил):
Порака: