Триглав пензиско друштво - 5 години афирмација на капитално финансираното пензиско осигурување преку уникатен пристап до секој член и градење на однос базиран на доверба


Триглав пензиско друштво АД ја започнува својата приказна во 2019 година како најмлад член на Групација „Триглав“ и во системот со мисија да се позиционира ...
| | веќе видена | слични

Фатмир Етеми, членот на Надзорниот одбор на Комерцијална банка, се стекнал со 84 нови акции од банката. За ова банката ја извести инвеститорската јавност преку ...
| | веќе видена | слични

Ќе се менува Статутот на најстарата и една од најголемите банки во земјава, Стопанска банка Скопје. Наместо четворица, Управниот одбор на оваа банка ќе брои ...
| | веќе видена | слични

Александра Радевска и натаму ќе биде на кормилото на Стопанска банка Битола. Оваа информација ја потврди банката преку Македонската берза за долгорочни хартии ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Александра Максимовска Стојкова е новиот претседател, а Ванчо Чифлиганец заменик претседател на Надзорниот одбор на Комерцијална ...
| | веќе видена | слични

Комерцијална банка вчера ја извести инвеститорската јавност преку берзата за ценовно чувствителна информација, односно за новини и именувања во нивниот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Тони Стојановски не е веќе директор во Стопанска банка. Информацијата од само една реченица, со која од Банката соопштија за ...
| | веќе видена | слични

Согласно Правилата за котација на Македонската берза на хартии од вредност, Комерцијална банка АД Скопје објавува дека на конститутивната седница на Надзорниот ...
| | веќе видена | слични

Ова е навистина одлична дивиденда. И не само тоа, туку таа е веќе исплатена на акционерите, и од пред неколку дена, средствата се на нивните сметки. ...
| | веќе видена | слични

Акциите на Комерцијална банка „растуриле“ на Берзата во текот на вчерашниот ден. Покрај тоа што се меѓу најтргуваните на редовниот пазар, „фрчат“ и блок ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Екипите на ТППЕ Битола, како во текот на ноќта, така и утрово продолжуваат да работат на целосно ставање под контрола на пожарот над Битола. Од Општина Битола ...
сите 764 | | | веќе видена

На плус 40 целзиусови степени од небо се бара спас од огнената стихија што ја пепели планината Серта. Нашата голема надеж е во македонската ескадрила од ...
| | веќе видена

Вчера во 21.00 часот, на булеварот „Туристичка“ во Охрид, А.Ѓ.(42) од Охрид, управувајќи мопед со охридски регистарски ознаки, изгубила контрола и паднала на ...
сите 179 | | | веќе видена

Договорот за изградба на автопатските делници со конзорциумот „Бехтел и Енка“ продолжува да ја бранува јавноста, само што сега се променети позициите. Денеска ...
сите 141 | | | веќе видена

Земјите од регионот и денеска се под метеоролошки предупредувања за топлотен бран. Во цела Црна Гора и БиХ, како и делови од Хрватска е прогласено црвено ...
сите 285 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Триглав пензиско друштво - 5 години афирмација на капитално финансираното пензиско осигурување преку уникатен пристап до секој член и градење на однос базиран на доверба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: