ТОА ШТО ГО ВЕТИЈА ДА ГО ОСТВАРАТ Бизнисот кажа што очекува првите 100 дена од новата влада


Очекуваме во делот на даночната политика да нема драстични промени и ако не се олеснува даночната политика барем да остане на нивото на коешто сме сега, изјави ...
| | веќе видена | слични

Важно е студентите за време на студирањето да имаат можност за вистинска пракса, можност за оспособување за пазарот на трудот, како и отвореност на ...
| | веќе видена | слични

За да се спречи иселувањето на младата работна сила, Стопанската комора на Северо-западна Македонија предлага, минималната плата да изнесува 30.000 денари, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Отворено писмо до јавноста и медиумите Бараме од органите во Агенцијата за филм, од техничкиот и идниот Министер за култура и од техничката и новата македонска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Халк Банка АД Скопје, во присуство на претседател на Бордот на директори на Хајделберг Факултет во Скопје, проф. д-р Улрих Цајтел и делегацијата од ...
| | веќе видена | слични

Германските студенти додека студираат обично и работат, затоа што се вклучени во системот на дуално образование во кое знаењето се стекнува од професорите, но ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на Институтот Хајделберг во Скопје во присуство на Германската делегација од Франкфурт во Скопје, медиуми и гости се одржа Првата јавна дебата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 361 | | | веќе видена

Лидерите од Коалицијата „Вреди“ денеска на трибина ја претставија Платформата на патриотизмот како знаење, професионализам и одговорност според која ќе се ...
сите 260 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин ја предупреди Јужна Кореја дека ќе направи „голема грешка“ доколку ја вооружи Украина во војна против Русија. Неговите ...
сите 153 | | | веќе видена

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска-Давкова се сретна со амбасадорката на САД, Анџела Агелер и се сложија дека е потребна забрзана евроинтеграција, ...
сите 221 | | | веќе видена

Петнаесет пожари на отворено евидентирал Центарот за управување со кризи (ЦУК) во изминатите 24 часа. Како што се наведува во денешното соопштение, од нив ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТОА ШТО ГО ВЕТИЈА ДА ГО ОСТВАРАТ Бизнисот кажа што очекува првите 100 дена од новата влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: