Бреинстер повторно во друштво на топ-500 најуспешни компании во Македонија

2 копии

Време зa читање: 5 минути Бреинстер веќе втора година се вбројува во топ-500 најуспешни компании во земјава врз основа на вкупната нето-добивка, овојпат за ...
| | веќе видена | слични

Даница Алачка Дукоска е една од постдипломците на ЕМБА програмата на Сити Колеџ. По ЕМБА студиите на Сити Колеџ го продолжува кариерниот пат со унапредување ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Германската компанија Teleperformance продолжува со вработување на стотици познавачи на германскиот јазик, овојпат нудејќи и до 1 000 евра бонус за добредојде ...
| | веќе видена | слични

Изборот на квалитетно универзитетско образование, често знае да биде тежок и збунувачки, особено за помладите генерации, чија кариерна иднина зависи токму од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Интервју со Лола Давидовиќ, дипломец на Сити Колеџ Што нуди и што е потребно да нуди високото образование, како да се избере вистинскиот универзитет и што е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бреинстер повторно во друштво на топ-500 најуспешни компании во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: