Лани дипломирале помалку студенти во споредба со 2022


Словенечките компании во април извезле стоки во вредност од 5,85 милијарди евра, од кои 2,68 милијарди евра во членките на ЕУ, а 3,17 милијарди евра во трети ...
| | веќе видена | слични

Податоците на Државниот завод за статистика(ДЗС) покажуваат дека во државата имаме помалку склучени бракови, но и повеќе разводи. Бројот на склучените бракови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скромен раст од само 1,2 отсто на БДП во првиот квартал, објави државната статистика. Најголемо учество со 72% во создавањето има финалната потрошувачка на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Maкедонија има мал раст на БДП во првиот квартал. Бруто-домашниот производ (БДП) во првото тримесечје од годинава забележа раст од 1.2 отсто, објави Државниот ...
| | веќе видена | слични

Бројот на разводи во 2023 година пораснал за 9.4% во споредба со 2022 година и изнесува 1765 разводи. Бројот на склучените бракови во 2023 година, во споредба ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Повозрасен жител на Скопје е повреден во сообраќајна несреќа која се случила во Охрид. Како што јавија од СВР Охрид, во повредената скопјанка удрил тинејџер ...
сите 264 | | | веќе видена

Eкс премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас кои се потписници на Договорот од Преспа со кој се реши спорот за името, велат дека новото ...
сите 177 | | | веќе видена

Порталот наведува дека имало невообичаено ран консензус за главните позиции, па Урсула фон дер Лајен останува претседател на Европската комисија, Португалецот ...
сите 284 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 54 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ги повика ривалските партии лево и десно од политочкиот центар да му се придружат во формирањето сојуз против ...
сите 121 | | | веќе видена

Кривји Рих е родниот град на украинскиот претседател. „Секој ден и секој час рускиот терор докажува дека Украина заедно со своите партнери треба да ја зајакне ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лани дипломирале помалку студенти во споредба со 2022

Од:
До кого (е-маил):
Порака: