450 евра минималец за работникот да не мисли дали децата му се гладни!


Официјалните податоци велат дека од вкупниот број на вработени кој изнесува нешто над 690 илјади, повеќе од 100 илјади се на минималец. Многу мал процент од ...
| | веќе видена | слични

Жителите на нордиските земји можат да се пофалат со највисоките пензии, додека, очекувано, тие се најниски на Балканот. Во 2021 година, просечниот месечен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Просечната пензија во Eвропската Унија е 1.224 евра, а пензионерите од земјите на Балканот земаат најниски пензии, покажуваат податоците од Еуростат. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стандардот на граѓаните на Македонија никако да дојде на некое пристојно ниво. Македонските плати, а особено оние со закон најниско утврдени се на самото дно. ...
| | веќе видена | слични

Просечната пензија во Eвропската Унија(ЕУ) е 1.224 евра. Балканските пензионери земаат најниски пензии. Просечната пензија во Федерацијата БиХ е 319 евра, а ...
| | веќе видена | слични

Македонските плати заостануваат во однос на оние во регионот. Македонскиот минималец e двојно помал од хрватскиот. Минимални плати од околу 390 евра земаат ...
| | веќе видена | слични

Во Германија чистачките земаат околу 1.000 евра помалку од просечната плата. Додека другите индустрии како ИТ нудат значително попрофитабилни плати, персоналот ...
| | веќе видена | слични

Помалку од половина од Европејците веруваат дека ќе имаат доволно пари за да живеат во пензија, што е загрижувачка бројка. Според податоците на Европскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

450 евра минималец за работникот да не мисли дали децата му се гладни!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: