Сиљановска Давкова: “Skopia или FIROM, името што од нас бараат да го почитуваме, тие никаде не го истакнале“

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова изјави дека иако го критикува, ќе го почитува Преспанскиот договор, кој е правен факт. Таа очекува и Грција да го ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Македонија се уште не е формирана новата влада, а второ Грција како и цела Европа е во изборен процес. Што значи дека секоја изјава која што во моментот би ...
| | веќе видена | слични

Заменик амбасадорката на Грција во земјава, Георгиа Андреади, на настан посветен на европската интеграција на земјава на кој говореа претседателката на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменичката грчка амбасадорка Георгиа Андреади , на панел дискусијата ги повика „сите функционери на Република Cеверна Македонија целосно да ги почитуваат, да ...
| | веќе видена | слични

Заменичката амбасадорка на Грција, Георгиа Андреади ги повика сите функционери во земјава целосно да ги почитуваат, да се придржуваат и да ги спроведуваат со ...
| | веќе видена | слични

Ова денеска го изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски, како одговор на заменичката на грчката амбасадорка во земјава Георгиа Андреади, која на ...
| | веќе видена | слични

Со договорот не се менува само името на државата, туку и идентитетот! Со промена на идентитетот, Преспанскиот договор навлезе во сферата на културен геноцид и ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски формално ќе ја следи новата реалност, но во јавните настапи ќе го користи единствено терминот „Македонија“ – велат дел од функционерите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 778 | | | веќе видена

Републиканците во Претставничкиот дом го повикуваат претседателот на САД, Џо Бајден да поднесе оставка од функцијата, откако тој најави дека повеќе нема да ...
сите 416 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 345 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 76 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сиљановска Давкова: “Skopia или FIROM, името што од нас бараат да го почитуваме, тие никаде не го истакнале“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: