Интервју со Момировска: Актуелизацијата на Преспанскиот договор носи одредена доза на загриженост


Двојните избори во Македонија се зад нас. Во пресрет на „дочекот“ на новата Влада, се сумираат впечатоците од изборот на граѓаните, но и се конкретизираат ...
| | веќе видена | слични

За да се спречи иселувањето на младата работна сила, Стопанската комора на Северо-западна Македонија предлага, минималната плата да изнесува 30.000 денари, а ...
| | веќе видена | слични

Откријте ја најекономичната дестинација во светот каде што едвај ви требаат пари. Можеби звучи неверојатно, но такво место постои, Узбекистан. Со вкупна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Отворено писмо до јавноста и медиумите Бараме од органите во Агенцијата за филм, од техничкиот и идниот Министер за култура и од техничката и новата македонска ...
| | веќе видена | слични

Во текот на последните неколку години, каматните стапки на кредитите останаа стабилни, без значителни промени кои би можеле да ја олеснат финансиската тежина ...
| | веќе видена | слични

Економските аналитичари ја употребуваат истата реторика што ја слушаме со години, а тоа е дека ако државата ги употреби парите што ги позајмува, за економски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 918 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 345 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 202 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 105 | | | веќе видена

59-годишната Камала Харис, која веднсш по повлекувањето од претседателската трка, Џо Бајден ја поддржа јавно родена и израсната во Оукленд, Калифорнија, од ...
сите 208 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интервју со Момировска: Актуелизацијата на Преспанскиот договор носи одредена доза на загриженост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: