Ванковска контра Сиљановска: Сега експлицитно се промовира во чувар на Преспанскиот договор

„Без коментар. На што е горда, не знам“, прашува професорката и поранешна кандидатка за претседател на државата, Билјана Ванковска, коментирајќи ја вчерашната ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Македонија се уште не е формирана новата влада, а второ Грција како и цела Европа е во изборен процес. Што значи дека секоја изјава која што во моментот би ...
| | веќе видена | слични

Заменик амбасадорката на Грција во земјава, Георгиа Андреади, на настан посветен на европската интеграција на земјава на кој говореа претседателката на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменичката грчка амбасадорка Георгиа Андреади , на панел дискусијата ги повика „сите функционери на Република Cеверна Македонија целосно да ги почитуваат, да ...
| | веќе видена | слични

Заменичката амбасадорка на Грција, Георгиа Андреади ги повика сите функционери во земјава целосно да ги почитуваат, да се придржуваат и да ги спроведуваат со ...
| | веќе видена | слични

Ова денеска го изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски, како одговор на заменичката на грчката амбасадорка во земјава Георгиа Андреади, која на ...
| | веќе видена | слични

Со договорот не се менува само името на државата, туку и идентитетот! Со промена на идентитетот, Преспанскиот договор навлезе во сферата на културен геноцид и ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски формално ќе ја следи новата реалност, но во јавните настапи ќе го користи единствено терминот „Македонија“ – велат дел од функционерите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 968 | | | веќе видена

Американската тајна служба соопшти дека отфрлила некои барања на предизборниот тим на републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп да ја зголеми ...
сите 314 | | | веќе видена

Во телефонски разговор со Си-Ен-Ен неколку минути откако претседателот Џо Бајден го објави своето излегување од трката за претседател во 2024 година, ...
сите 238 | | | веќе видена

Припадниците од 1.пешадиски баталјон од Кичево активно се вклучија во гасење на пожарот во реонот на с.Брезница и с.Тажево, Македонски Брод. Нивните колеги од ...
сите 838 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 47 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ванковска контра Сиљановска: Сега експлицитно се промовира во чувар на Преспанскиот договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: