Кој смее да ја игнорира волјата на народот?!

8 копии

Во Македонија се уште не е формирана новата влада, а второ Грција како и цела Европа е во изборен процес. Што значи дека секоја изјава која што во моментот би ...
| | веќе видена | слични

Заменик амбасадорката на Грција во земјава, Георгиа Андреади, на настан посветен на европската интеграција на земјава на кој говореа претседателката на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменичката грчка амбасадорка Георгиа Андреади , на панел дискусијата ги повика „сите функционери на Република Cеверна Македонија целосно да ги почитуваат, да ...
| | веќе видена | слични

Заменичката амбасадорка на Грција, Георгиа Андреади ги повика сите функционери во земјава целосно да ги почитуваат, да се придржуваат и да ги спроведуваат со ...
| | веќе видена | слични

Ова денеска го изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски, како одговор на заменичката на грчката амбасадорка во земјава Георгиа Андреади, која на ...
| | веќе видена | слични

Со договорот не се менува само името на државата, туку и идентитетот! Со промена на идентитетот, Преспанскиот договор навлезе во сферата на културен геноцид и ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски формално ќе ја следи новата реалност, но во јавните настапи ќе го користи единствено терминот „Македонија“ – велат дел од функционерите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, секретарот на Општина Неготино Марија Нацева, Стојанче Ангелов од ЦУК, како и командирите на ...
сите 354 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 237 | | | веќе видена

Девојка била нападната од поранешниот дечко на на подрачјето на Карпош, каде работела. „На 12.07.2024 во 20.45 часот во СВР Скопје, 31- годишна жена пријавила ...
сите 310 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 138 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој смее да ја игнорира волјата на народот?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: