Кина, ЕУ и Западен Балкан: Економски врски и геополитички влијанија

Став Ерата по завршувањето на Студената војна донесе големи промени во меѓународните односи. Две децении подоцна, со воспоставувањето на проектите за ...
| | веќе видена | слични

Оваа позиција ја искажа јапонската министерка за надворешни работи, Јоко Камикава, за време на разговорите со нејзиниот марокански колега Насер Бурита кои се ...
| | веќе видена | слични

Изградбата на кинеско-арапската заедница во заедничка просперитетна иднина е силна изјава за една желба за нова ера на кинеско-арапските односи и подобра ...
| | веќе видена | слични

Отворен панел: Размена на идеи за унапредување на односите помеѓу Македонија и Кина Отвореноста на Кина за соработка со Македонија и идеи за унапредување на ...
| | веќе видена | слични

Договор за воена соработка меѓу Министерствата за одбрана и Меморандумот за соработка за спроведување на политички консултации за прашања од заеднички интерес ...
| | веќе видена | слични

Двојните избори во Македонија се зад нас. Во пресрет на „дочекот“ на новата Влада, се сумираат впечатоците од изборот на граѓаните, но и се конкретизираат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 778 | | | веќе видена

59-годишната Камала Харис, која веднсш по повлекувањето од претседателската трка, Џо Бајден ја поддржа јавно родена и израсната во Оукленд, Калифорнија, од ...
сите 421 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 345 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 76 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина, ЕУ и Западен Балкан: Економски врски и геополитички влијанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: