Пеење на дождот

Барем некој чадор да му држеше додека стоеше на дожд пред Даунинг стрит 10 и додека пролетниот дожд му ја слепи косата и му ги наводени сакото и кошулата и го ...
| | веќе видена | слични

Дали опозицијата треба да овозможи двотретинско мнозинство за промена на организацијата на министерствата? Да – само ако мнозинството пристапи кон: – ...
| | веќе видена | слични

Периодот во кој влегуваме е сериозен. Технологијата од добро станува нужно зло. Од една страна ни носи голем број добри работи, но од друга, пак, носи низа ...
| | веќе видена | слични

Не престанува да ме изненадува лаконската леснотија со која поголемите македонски партии живеат во балон на сопствената реалност, целосно одвоени од ...
| | веќе видена | слични

Неодамна, во нашата земја се одржа настан на кој граѓаните избираа кој во иднина ќе ја води нашата земја. На тој настан победи партијата во опозиција и ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 969 | | | веќе видена

Службениците на Тајната служба одбија да му обезбедат дополнително обезбедување на Доналд Трамп пред обидот за атентат минатиот викенд, според ...
сите 314 | | | веќе видена

Доналд Трамп, републиканскиот кандидат на претстојните претседателски избори во Соединетите Американски Држави, изјави денеска, по повлекувањето на актуелниот ...
сите 242 | | | веќе видена

Припадниците од 1.пешадиски баталјон од Кичево активно се вклучија во гасење на пожарот во реонот на с.Брезница и с.Тажево, Македонски Брод. Нивните колеги од ...
сите 838 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 47 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пеење на дождот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: