Ако од Скопје до Софија требаат 4 часа, а од Скопје до Солун еден час помалку, колку ли ќе трае патувањето на Македонија до Брисел?

Пред малку повеќе од шест години, во средината на мај 2018 година, во Софија, како дел од Бугарското претседателство со Европската Унија се одржуваше Самитот ...
| | веќе видена | слични

Дали опозицијата треба да овозможи двотретинско мнозинство за промена на организацијата на министерствата? Да – само ако мнозинството пристапи кон: – ...
| | веќе видена | слични

Циклусот на окончување на парламентарните избори ќе се комплетира дури со изборот на новата влада (за околу три недели). Но ако денот по утрото се познава, ...
| | веќе видена | слични

Не престанува да ме изненадува лаконската леснотија со која поголемите македонски партии живеат во балон на сопствената реалност, целосно одвоени од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, секретарот на Општина Неготино Марија Нацева, Стојанче Ангелов од ЦУК, како и командирите на ...
сите 341 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 239 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако од Скопје до Софија требаат 4 часа, а од Скопје до Солун еден час помалку, колку ли ќе трае патувањето на Македонија до Брисел?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: