Напади од Грција и Бугарија: Имаме ли најава за нова стратегија во надворешната политика?

Од утре нов парламентатен состав, а за дваесетина денови и нова влада, на која веќе ѝ се надзираат контурите и функционерите кои ќе ги предводат ресорите. За ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Македонија се уште не е формирана новата влада, а второ Грција како и цела Европа е во изборен процес. Што значи дека секоја изјава која што во моментот би ...
| | веќе видена | слични

Заменик амбасадорката на Грција во земјава, Георгиа Андреади, на настан посветен на европската интеграција на земјава на кој говореа претседателката на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменичката грчка амбасадорка Георгиа Андреади , на панел дискусијата ги повика „сите функционери на Република Cеверна Македонија целосно да ги почитуваат, да ...
| | веќе видена | слични

Заменичката амбасадорка на Грција, Георгиа Андреади ги повика сите функционери во земјава целосно да ги почитуваат, да се придржуваат и да ги спроведуваат со ...
| | веќе видена | слични

Ова денеска го изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски, како одговор на заменичката на грчката амбасадорка во земјава Георгиа Андреади, која на ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски формално ќе ја следи новата реалност, но во јавните настапи ќе го користи единствено терминот „Македонија“ – велат дел од функционерите на ...
| | веќе видена | слични

Македонија како членка на НАТО веќе не е дел од темите за кои се разговара туку рамноправно седи и одлучува на иста маса со останатите сојузници - вака дел од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска двата хеликоптери од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваа во реонот на селата Мокрени, Габровник и Селце. Кракот од пожарот кој ...
сите 921 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 345 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 202 | | | веќе видена

59-годишната Камала Харис, која веднсш по повлекувањето од претседателската трка, Џо Бајден ја поддржа јавно родена и израсната во Оукленд, Калифорнија, од ...
сите 209 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 45 | | | веќе видена

Без здравствено осигурување, со плата која доцни и не им е исплатена од мај годинава, вработените во Национални Шуми на чело со раководителот од Демир Капија, ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Напади од Грција и Бугарија: Имаме ли најава за нова стратегија во надворешната политика?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: