СТУДИРААТ И РАБОТАТ: Младите бараат начин да не бидат целосно на товар на родителите

Студентите во Македонија работат првенствено за да ги растоварат родителите од трошоци, да заработат некој денар, да задоволат дел од своите финансиски ...
| | веќе видена | слични

По неколку сериозни неуспеси во последните неколку години, многумина се прашуваа што се случува со листата на Форбс „30Under30“. Сепак, и покрај тоа што прават ...
| | веќе видена | слични

Германските угостители и хотелиери очекуваат рекорден број посетители за време на Европското фудбалско првенство, но истовремено стравуваат од недостиг на ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата на коронавирусот доведе до ситуација кога вработените мораа да работат од далечина и тоа продолжи да се применува, во целосна или во хибридна ...
| | веќе видена | слични

Скопјанецот Никола М. работи во ресторант во најелитниот дел на Дубровник. Прв пат дошол пред 6 години кога во градот имало едвај неколку стотини Македонци. Не ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германските ресторатери и хотелиери очекуваат рекорден број посетители во текот на Европското фудбалско првенство, но во исто време стравуваат од недостиг на ...
| | веќе видена | слични

На рестораните низ Германија им е тешко да најдат нов персонал во нивната земја пред Европското првенство во фудбал, кој делумно ја напушти индустријата за ...
| | веќе видена | слични

Веќе неколку години ова е животно и деловно мото на Драгиша Савковиќ од Белград, шеф на продукција во Микроелектроника. Неговата компанија е една од ретките во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 361 | | | веќе видена

Лидерите од Коалицијата „Вреди“ денеска на трибина ја претставија Платформата на патриотизмот како знаење, професионализам и одговорност според која ќе се ...
сите 261 | | | веќе видена

Петнаесет пожари на отворено евидентирал Центарот за управување со кризи (ЦУК) во изминатите 24 часа. Како што се наведува во денешното соопштение, од нив ...
сите 140 | | | веќе видена

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска-Давкова се сретна со амбасадорката на САД, Анџела Агелер и се сложија дека е потребна забрзана евроинтеграција, ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СТУДИРААТ И РАБОТАТ: Младите бараат начин да не бидат целосно на товар на родителите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: