Репортери без граници поднесоа тужба до Хашкиот суд за воени злосторства против палестинските новинари


Тие бараат од обвинителот да ги истражи злосторствата извршени против најмалку девет палестински известувачи во периодот од 15 декември до 20 мај, како и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Американскиот претседател, Џо Бајден, изјави дека израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, можеби ја одолговлекува војната во Газа од политички причини. Бајден ...
| | веќе видена | слични

„Постојат многу причини зошто луѓето можат да донесат таков заклучок“, изјави Бајден за списанието Тајм.Нетанјаху долго време се соочуваше со вакви критики, но ...
| | веќе видена | слични
5 копии

САД синоќа апелираа до Советот за безбедност на Обединетите нации да го поддржи планот од три фази, објавен од американскиот претседател Џо Бајден, за ставање ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Бајден ги даде коментарите на 28 мај, неколку дена пред да даде детален предлог за прекин на огнот во Газа, а израелскиот премиер се бори со длабоки политички ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден го повика емирот на Катар да ги „искористи сите соодветни мерки“ за Хамас да го прифати договорот за прекинот на огнот и ...
| | веќе видена | слични

Стратешкиот координатор во Советот за национална безбедност на САД, Џон Кирби, изјави дека топката сега е кај Хамас откако говорот на претседателот на САД, Џо ...
| | веќе видена | слични

Планот што го објави американскиот претседател Џозеф Бајден за „окончување на војната“ во Појасот Газа сè уште не е официјално прифатен ниту од Израел ниту од ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Држави го повикаа Советот за безбедност на ОН во понеделникот да го поддржи планот од три фази што го објави претседателот Џо Бајден, со цел да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Репортери без граници поднесоа тужба до Хашкиот суд за воени злосторства против палестинските новинари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: