Бендевска: Преговорите меѓу ЗНАМ и ВМРО-ДПМНЕ се во крајна финална фаза

Преговорите на ЗНАМ со ВМРО-ДПМНЕ како партија која освои најмногу мандати на парламентарните избори се во финална фаза, вели Весна Бендевска од Движењето ЗНАМ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Собранието, Африм Гаши за денес ја закажа првата официјална координација на пратеничките групи. На неа, како што информираат собраниските ...
| | веќе видена | слични

Албанците ќе предводат најмал број на министерства во Владата во последните 20 години, кажува евиденцијата на ТВ21, додека траат преговорите помеѓу ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Течат преговорите за формирањето на новата Влада меѓу коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ, „Вреди“ и „ЗНАМ“. Партиите потврдуваат дека разговорите се во финална фаза, но ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Траат преговорите за учество во идната влада помеѓу ВМРО-ДПМНЕ, Коалицијата „Вреди“ и Движењето ЗНАМ, информираат за МИА претставници од политичките партии кои ...
| | веќе видена | слични

 Рокот од десет дена за негово доделување откако се конституираше Собранието, истекува во петок на 7-ми јуни. Формирање на демократската, стабилна и силна ...
| | веќе видена | слични

Преговорите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и „Вреди“ во втора фаза, денеска и утре ќе има и одлуки за вториот и третиот ешалон- заменик министерските и директорските места, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бендевска: Преговорите меѓу ЗНАМ и ВМРО-ДПМНЕ се во крајна финална фаза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: