Пукање во Мичиген: убиен 17-годишник, седуммина повредени


3 копии
2 копии

Како што јави Би-Би-Си, пукањето се случило нешто по полноќ по локално време. Полицијата брзо реагирала на местото на пукањето на аголот на улицата Кали и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Едно лице загина, а најмалку 24 се ранети во масовно пукање што се случи во градот Аркрон во американската држава Охајо. Како што јави Би-би-си , пукањето се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Деветгодишно девојче, кое синоќа беше застрелано додека вечераше со семејството во ресторан во источен Лондон, е во критична состојба, јавува Скај њуз. Таа е ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Дете е во тешка состојба, а тројца возрасни се повредени откако било пукано во близина на ресторан во североисточен Лондон. Полицијата била повикана на улицата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 308 | | | веќе видена

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 341 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 133 | | | веќе видена

Програмата за работа на Владата 2024-2028, доставена во Собранието од мандаторот Христијан Мицкоски, е претставена во шест столба на над 60 страни. Носечка ...
сите 190 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пукање во Мичиген: убиен 17-годишник, седуммина повредени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: