КОСТАЛ: Првиот впечаток од средбата со Мицкоски е одличен, очекувам влада благонаклонета кон економијата


3 копии

Андреас Костал, сопственик на компанијата „Костал“ која има свое претставништво во земјава, во гостувањето на „ Трилинг “ дава одговор на прашањето за неговите ...
| | веќе видена | слични

Треба да се размисли за што таа милијарда ќе се реализира, и како ќе влијаат најпродуктивно за економијата. Само продуктивно потрошени средства може да имаат ...
| | веќе видена | слични

Професорот на Американ Колеџ, Марјан Бојаџиев вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21, каде гостуваше заедно со Виктор Мизо и Зоран Јовановски зборуваше за буџетскиот ...
| | веќе видена | слични

Универзитетот „Гоце Делчев“ (УГД) - Штип денеска организираше „Отворен и кариерен ден“ за сите заинтересирани идни студенти, кои имаат можност преку дебати и ...
| | веќе видена | слични

Очекуваме во делот на даночната политика да нема драстични промени и ако не се олеснува даночната политика барем да остане на нивото на коешто сме сега, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Очекуваме во делот на даночната политика да не се променат и ако не се олеснува даночната политика барем да остане на нивото на коешто сме сега, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОСТАЛ: Првиот впечаток од средбата со Мицкоски е одличен, очекувам влада благонаклонета кон економијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: