Каселакис бара Грција да ја признае палестинската држава


7 копии

Повозрасна жена остана без нејзиното ланче на атинска плажа откако во моментите кога се подготвуваше да влезе во море, непознато лице насилно и го извади од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Над 30 отсто од гласовите би добила Нова демократија, СИРИЗА двојно помалку, но стабилна на втората позиција, а ПАСОК би била на третата позиција на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Оптимизам дека на евроизборите следната недела, Нова демократија ќе го повтори успехот од претходните европски избори кога освои 33 отсто од гласовите, изрази ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Седум прашања за различни теми, меѓу кои и за учеството на ВМРО-ДПМНЕ на изборите под името „Твоја Македонија“, му постави лидерот на СИРИЗА Стефанос Каселакис ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поштенското гласање во Грција што сега важи само за евроизбори и референдуми, грчката Влада планира да го воведе и за парламентарните избори, како што најави ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Сириза, Стефанос Каселакис, му порача на премиерот Кирјакос Мицотакис дека наместо да го инструментализира Договорот од Преспа и да вели дека е тоа ...
| | веќе видена | слични

Незадоволство на граѓаните од Владата покажуваат резултатите од истражувањето на јавното мислење спроведено од агенцијата „GPO“ за грчката телевизија „Стар“, ...
| | веќе видена | слични

Ако Владата и премиерот сметаат дека Договорот од Преспа е штетен, нека оди кај ВМРО да се договорат за корисен договор, истакна лидерот на СИРИЗА Стефанос ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каселакис бара Грција да ја признае палестинската држава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: