Од каде ќе дојде милијардата што ја вети Мицкоски? – Сејдиу: Ќе ја земеме од Али Ахмети

решник Бектеши од Европскиот фронт во „Дневен клик“ на ТВ21 го праша Блерим Сједиу од коалицијата Вреди дали се согласуваат со ВМРО-ДПМНЕ за задолжување од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

За коалицијата Европски фронт предводена од ДУИ, Зекирија Ибраими, коалиција ВРЕДИ и генерален секретар на Алтернатива, во синоќешната Топ Тема рече дека дека ...
| | веќе видена | слични

Никој не може да го спори правото на Европскиот фронт дека е легимен претставник на Албанци, Турци, Роми и други етнички заедници во државата, дециден е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Социјалистичката партија на Македонија оценува дека таканаречената Декларација на ДУИ и партиите од самонаречениот Европски фронт е обид за дефокусирање на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратеникот на Коалицијата „Европски фронт“, Блерим Беџети во изјава за медиумите во Собранието нагласи дека законските измени поврзани за реорганизацијата на ...
| | веќе видена | слични

Европскиот фронт усвои политичка декларација за како што велат, етничкиот легитимитет што произлегува од последните избори. Декларацијата ја потпишаа ...
| | веќе видена | слични

„Во однос на предлог законот за кој е потребно двотретинско мнозинство, ние уште не сме го виделе тој текст. Кога ќе го разгледаме ќе го кажеме нашиот став. ...
| | веќе видена | слични

Европскиот фронт предводен од ДУИ, усвои т.н. политичка декларација која според нив била за “ етничкиот легитимитет “ што произлегол од изборите. Во неколку ...
| | веќе видена | слични

„Во неколку наврати слушаме како се повикуваат, покрај останатите етнички заедници дека и Ромите не биле испочитувани. Сакаме да укажеме на неколку работи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Минатиот викенд во швајцарско алпско одморалиште се одржа самит за мир во Украина. Учествуваа 93 земји. Првично, 80 земји ја потпишаа конечната декларација ...
сите 353 | | | веќе видена

Александар Николоски, пратеник и член на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, кандидат за вицепремиер и министер за транспорт, изјави дека покрај кратењето на ...
сите 153 | | | веќе видена

Истовремено, честитал за изборот на Словенија како непостојан член на Советот за безбедност на Обединетите нации за периодот 2024 – 2025 година и нивниот ...
сите 225 | | | веќе видена

Еден арапски дипломати кажал за Франс прес дека смртноста меѓу египетските аџии скокнала на „најмалку 600“.Семејствата и пријателите ги пребарувале болниците и ...
сите 127 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Алексис Ципрас на конференцијата во Атина призна дека ако неговиот пријател Зоран Заев не прифател да го промени името на својата држава, ...
сите 104 | | | веќе видена

Последната одлука на коалицијата која ги загуби парламентарните избори, Влен, за смена на госпоѓата Сафије Садики од Министерството за односи меѓу заедниците е ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од каде ќе дојде милијардата што ја вети Мицкоски? – Сејдиу: Ќе ја земеме од Али Ахмети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: