ПОВЕЌЕ ПАРИ ЗА РОМАНЦИТЕ: Државата ги зголеми најниските плати за 10 проценти

Романија ги покачи најниските плати за 10 проценти. Романскиот премиер Марсел Чолаку најави зголемување во две транши – од 1 јуни и од 1 септември, пренесува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

И Косово останува без лекари. Повеќе од 10.000 здравствени работници од Косово работат во Германија. Институтот ГАП објави бројки кои го покажуваат трендот на ...
| | веќе видена | слични

Според приштинските медиуми, трендот на заминување на лекари и медицински сестри од Косово продолжува секој ден. Лани бројот на вработени здравствени ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 106 | | | веќе видена

На 1 септември 2020 година за прв пат бев избран за член на Владата на позицијата прв вицепремиер и министер за политички систем, функција која исто така за ...
сите 211 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 303 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 106 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОВЕЌЕ ПАРИ ЗА РОМАНЦИТЕ: Државата ги зголеми најниските плати за 10 проценти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: