МИНИМАЛНА КОШНИЧКА: За една година трошоците за живот се повисоки за 200 евра

За една година трошоците за живот се повисоки за 200 евра. Ова може да се забележи од износот на синдикалната минимална кошничка која ја објавува Сојузот на ...
| | веќе видена | слични

Македонските плати заостануваат во однос на оние во регионот. Македонскиот минималец e двојно помал од хрватскиот. Минимални плати од околу 390 евра земаат ...
| | веќе видена | слични

Стандардот на граѓаните на Македонија никако да дојде на некое пристојно ниво. Македонските плати, а особено оние со закон најниско утврдени се на самото дно. ...
| | веќе видена | слични

Сенатор Џон КЕНЕДИ Во последните три години, американскиот народ беше опустошен од инфлација. Таа инфлација, како и секоја инфлација, е создадена од човекот. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според најновите истражувања, за комфорно живеење на четиричлено семејство во Македонија потребни се приближно 2.000 евра месечно. Оваа сума, која ги опфаќа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 304 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Ако биде се според планот, веќе втора половина на јули ќе го имаме ребалансот на буџетот во парламентот, а некаде во првата половина на август ќе биде објавен ...
сите 207 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 45 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 90 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 147 | | | веќе видена

„ЕУ и меѓународната заедница треба јасно да ги стават на знаење последиците што непочитувањето на Договорот ќе ги има врз регионот, а особено врз иднината на ...
сите 114 | | | веќе видена

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 127 | | | веќе видена

Комбиниран изборен модел во наши услови би значел 60 пратеници да се избираат по пропорционален модел, со една изборна единица за целата земја, без изборен ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МИНИМАЛНА КОШНИЧКА: За една година трошоците за живот се повисоки за 200 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: