До четврток нестабилно со услови за невреме, викендот натпросечни температури


УХМР информира дека до четврток, претежно во попладневните часови, ќе има појава на повремен пороен дожд и грмежи. Овие денови локално процесите ќе бидат во ...
| | веќе видена | слични

УХМР информира дека во следните денови се очекува сончево и топло време со мала до умерена облачност, а попладне може да има пороен дожд и грмежи. Максималната ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во следните денови ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а во попладневните часови ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи. ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Следува период на постабилно време и ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Претежно во планинските региони и од крајот на работната недела ќе ...
| | веќе видена | слични

Силно невреме ја зафати Бања Лука во Босна и Херцеговина(БиХ) каде не работат семафорите, а предизвикан е и сообраќаен колапс. Евидентирани се и неколку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

До четврток нестабилно со услови за невреме, викендот натпросечни температури

Од:
До кого (е-маил):
Порака: