Пејачот Амар Исмани е жртвата од синоќешното пукање на „Пластичарска“

Пејачот Амар Исмани е убиениот 29-годишник во пукањето кое синоќа се случи на Пластичарска, потврдија преку социјалните мрежи од неговото семејство. „На Алах ...
| | веќе видена | слични

Сезоната на матурите е во полн ек, а политичарите чии деца годинава матурираа гордо се фалат со тоа на социјалните мрежи. Па така, поранешниот градоначалник на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерите од Коалицијата „Вреди“ денеска на трибина ја претставија Платформата на патриотизмот како знаење, професионализам и одговорност според која ќе се ...
сите 313 | | | веќе видена

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 361 | | | веќе видена

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска-Давкова се сретна со амбасадорката на САД, Анџела Агелер и се сложија дека е потребна забрзана евроинтеграција, ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пејачот Амар Исмани е жртвата од синоќешното пукање на „Пластичарска“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: