Србите не треба да извадат патничко осигурување за 25 земји

Дадилка во летниот период во големите бугарски градови чини 120 лева (60 евра) дневно, покажа истрагата на весникот „Телеграф“. Најмалите ученици се веќе на ...
| | веќе видена | слични

Во Србија пристигна нова, иновативна франшиза – продавниците Вендобокс кои се отворени 24 часа на ден и каде што може да се купат разни производи од автомати ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Собранието вечерва со 77 гласа „за“ и 22 гласа „против“ ја избра новата Влада чиј претседател е Христијан Мицкоски. Владината коалиција ја сочинуваат ...
сите 252 | | | веќе видена

Пратениците од мнозинството и опозицијата и денеска ги спротивставија ставовите околу програмата за избор на новата влада. Во продолжението на собраниската ...
сите 258 | | | веќе видена

Старо-новиот министер за внатрешни работи се заблагодари за поддршката што ја доби.Тошковски веќе од утре вети работа со јасна визија за иднината на ...
сите 231 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 148 | | | веќе видена

Кубанската Влада одлучи да се приклучи на спорот што го покрена Јужна Африка против Израел пред Меѓународниот суд на правдата во врска со наводите за наводен ...
сите 18 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник Миле Андонов од Кочани почина вчера попладното во својата 62 година од живото. Андонов беше дел од собранието три мандати, во периодот ...
сите 53 | | | веќе видена

Мирлинд Даку, играчот кој е главна тема на македонските медиуми е роден на Косово во градот Гнилање на Косово. Тој од тимот на Осијек во Хрватска направил ...
сите 6 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србите не треба да извадат патничко осигурување за 25 земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: