Во блок трансакција купени 100 акции на НЛБ банка


Германската државна банка KfW објави дека продаде 110 милиони акции на Дојче Телеком, а приходите од 2,43 милијарди евра треба да бидат насочени кон ...
| | веќе видена | слични

Ова е навистина одлична дивиденда. И не само тоа, туку таа е веќе исплатена на акционерите, и од пред неколку дена, средствата се на нивните сметки. ...
| | веќе видена | слични

Акциите на Комерцијална банка „растуриле“ на Берзата во текот на вчерашниот ден. Покрај тоа што се меѓу најтргуваните на редовниот пазар, „фрчат“ и блок ...
| | веќе видена | слични

Не стивнува интересот за купување акции на „Македонијатурист“, една од најуспешните хотелиерски компании во земјава. Вчера на Берзата помина солидна блок ...
| | веќе видена | слични

Комисија за хартии од вредност во последниот годишен извештај објави дека во текот на минатата година во земјава функционирале вкупно 5 друштва за управување ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Инвестирани се вкупно 15.955.130 денари во 864 акции на Комерцијална банка. Преку четирите реализирани блок трансакции некој или ...
| | веќе видена | слични

Стопанска банка Скопје практично ја објави информацијата што денеска ја објави Фактор, а тоа е дека во таа банка се случија промени во Управниот одбор, кои се ...
| | веќе видена | слични

Ќе се менува Статутот на најстарата и една од најголемите банки во земјава, Стопанска банка Скопје. Наместо четворица, Управниот одбор на оваа банка ќе брои ...
| | веќе видена | слични

Според резултатите презентирани денеска на Годишното акционерско собрание, зад НЛБ Банка Скопје е уште една успешна година која ја одбележаа силната кредитна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 303 | | | веќе видена

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 106 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 57 | | | веќе видена

„Им честитам на Молдавија и Украина за почетокот на пристапните преговори. Ова е многу добра вест за народот на Украина, Молдавија и целата Европска унија. ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во блок трансакција купени 100 акции на НЛБ банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: