Пејачот Амар Исмани убиен во пукањето на Пластичарска


2 копии

Како што јави Би-Би-Си, пукањето се случило нешто по полноќ по локално време. Полицијата брзо реагирала на местото на пукањето на аголот на улицата Кали и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Едно лице загина, а најмалку 24 се ранети во масовно пукање што се случи во градот Аркрон во американската држава Охајо. Како што јави Би-би-си , пукањето се ...
| | веќе видена | слични

Полицијата, во вчерашниот полициски билтен, ги сподели детали за убиството во тетовско Боговиње. На 2. јуни во 10.30 часот на улица “Цветaн Димов" во Тетово ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вербална расправија утрово во Боговиње завршила со пукање, при што едно лице е убиено, објави ТВ21. Неофицијално, прво настанала вербална расправија меѓу ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството изнесе детали за убиството што утрово се случи во угостителски објект во Боговиње. Од тука велат дека бил извршен увид, а убиецот е ...
| | веќе видена | слични

Како што информира ОЈО, сторителот е идентификуван и лишен од слобода, а кај него е пронајдено и оружјето со кое го извршил делото.„Според првичните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пејачот Амар Исмани убиен во пукањето на Пластичарска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: