ШЕШЕЉ ЗА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА: Таа ми е колешка по уставно право и исправно постапува

Претседателот на Српската радикална партија Воислав Шешељ го пофали изборот на новата македонска претседателка Гордана Силјановска-Давкова. Вели дека таа си ја ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија се уште не е формирана новата влада, а Грција и цела Европа се во изборен процес, што значи секоја изјава што би ја дале , би служела на ...
| | веќе видена | слични

Со договорот не се менува само името на државата, туку и идентитетот! Со промена на идентитетот, Преспанскиот договор навлезе во сферата на културен геноцид и ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски формално ќе ја следи новата реалност, но во јавните настапи ќе го користи единствено терминот „Македонија“ – велат дел од функционерите на ...
| | веќе видена | слични

Македонија како членка на НАТО веќе не е дел од темите за кои се разговара туку рамноправно седи и одлучува на иста маса со останатите сојузници - вака дел од ...
| | веќе видена | слични

Очекувам од мандатарот за премиер на Македонија јавно, на јасен и категоричен начин да изјави дека го почитува Договорот од Преспа, дека името на неговата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основен принцип на меѓународното право е почитувањето на договорите. Грција доследно го поддржува меѓународното право и го почитува Договорот како ратификуван ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 292 | | | веќе видена

Лидерите од Коалицијата „Вреди“ денеска на трибина ја претставија Платформата на патриотизмот како знаење, професионализам и одговорност според која ќе се ...
сите 276 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 27 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека најдобра гаранција да нема вета и во иднина е дека доколку се направи било каков чекор кон Бугарија истиот да важи со завршување на ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШЕШЕЉ ЗА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА: Таа ми е колешка по уставно право и исправно постапува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: