За комфорно живеење на четиричлено семејство ни требаат 2.000 евра – така покажува примената на американска дефиниција


Сојузот на синдикати пресмета дека за едно четиричлено семејство за минимум услови за нормално живеење, потребни се околу 1.000 евра, и тоа под услов ...
| | веќе видена | слични

Стандардот на граѓаните на Македонија никако да дојде на некое пристојно ниво. Македонските плати, а особено оние со закон најниско утврдени се на самото дно. ...
| | веќе видена | слични

Помалку од половина од Европејците веруваат дека ќе имаат доволно пари за да живеат во пензија, што е загрижувачка бројка. Според податоците на Европскиот ...
| | веќе видена | слични

Според податоците на „Евростат“ за 2021 година, највисоки пензии земаат пензионерите од Исланд (2 762 евра), а најниски оние во земјите од Балканот. Просечната ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Значителни се разликите на висините на пензиите низ Европа, открива истражувањето на Еуроњуз Бизнис, посебно кога ќе се споредат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Значајни се разликите во износот на пензиите во Европа. Помалку од половина од Европејците веруваат дека ќе имаат доволно пари за живот во пензионерските ...
| | веќе видена | слични

Има значителни разлики во висината на пензиите низ Европа. Помалку од половина од Европејците веруваат дека ќе имаат доволно пари за да живеат во пензија, што ...
| | веќе видена | слични

Сенатор Џон КЕНЕДИ Во последните три години, американскиот народ беше опустошен од инфлација. Таа инфлација, како и секоја инфлација, е создадена од човекот. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 778 | | | веќе видена

59-годишната Камала Харис, која веднсш по повлекувањето од претседателската трка, Џо Бајден ја поддржа јавно родена и израсната во Оукленд, Калифорнија, од ...
сите 421 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 345 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 76 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За комфорно живеење на четиричлено семејство ни требаат 2.000 евра – така покажува примената на американска дефиниција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: