Се подобрува состојбата на Фицо

2 копии
2 копии
2 копии

Нему му беа извршени неколку операции, откако беше застрелан четири пати од непосредна близина во градот Хандлова додека се поздравуваше со поддржувачите по ...
| | веќе видена | слични

Словачкиот премиер Роберт Фицо денеска од болницата во Бањска Бистрица е префрлен дома во Братислава. Порталот наведува дека Фичо ќе се опорави дома и дека тоа ...
| | веќе видена | слични
10 копии
9 копии

Закрепнувањето на премиерот Роберт Фицо, по обидот за убиство, ќе потрае „исклучително долго“, изјави денеска словачкиот вицепремиер Роберт Калињак, цитиран од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Врз основа на резултатите од прегледот, на денешната седница на советот е потврдено постепеното подобрување на здравствената состојба на премиерот, соопшти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Атентатот на Доналд Трамп „засекогаш го промени“ поранешниот американски претседател и републикански кандидат за претстојните избори, изјави неговиот син ...
сите 338 | | | веќе видена

Кога Лара Трамп го зазеде централното место на републиканската национална конвенција во вторникот вечерта, тоа беше момент кој ја симболизира „смената на ...
сите 146 | | | веќе видена

Руско-украинската војна нема да заврши на бојното поле, туку на преговарачка маса, порача денеска унгарскиот премиер Виктор Орбан на самитот на Европската ...
сите 129 | | | веќе видена

Промена на времето, и намалување на температурите од понеделник најавува метеопрогнозерот Славчо Попоски. Како што објави на неговата веб страна „Метеоаларм“ ...
сите 244 | | | веќе видена

На првата следна седница на Советот на Општина Битола, градоначалникот Тони Коњановски ќе поднесе иницијатива за доделување награда од страна на Советот на ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се подобрува состојбата на Фицо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: