ЗАТВОРЕНИ АМЕРИКАНСКИТЕ И БРИТАНСКИТЕ БЕРЗИ: Скокна цената на нафтата, златото и пченицата

Американската и британската берза денеска се затворени поради неработни денови, а на пазарите истовремено е забележан пораст на цените на нафтата, златото и ...
| | веќе видена | слични

Европските берзански индекси денеска се претежно „во минус“, американските индекси се нерамномерни, а цената на нафтата „брент“ падна на помалку од 78 долари ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На девизните пазари и натаму се исчекува заседанието на Европската централна банка (ECB) во четврток и намалувањето на каматните стапки за четвртина процентен ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

На европските берзи се тргува претпазливо во петок претпладнето, бидејќи инвеститорите не сакаат да ризикуваат пред првата проценка на инфлацијата во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 106 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 185 | | | веќе видена

На 1 септември 2020 година за прв пат бев избран за член на Владата на позицијата прв вицепремиер и министер за политички систем, функција која исто така за ...
сите 50 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 46 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗАТВОРЕНИ АМЕРИКАНСКИТЕ И БРИТАНСКИТЕ БЕРЗИ: Скокна цената на нафтата, златото и пченицата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: