Репортери без граници повторно го тужи Израел пред Меѓународниот кривичен суд

Репортери без граници (РСФ) поднесоа трета тужба до Меѓународниот кривичен суд (МКС) поради „воените злосторства извршени од Израел врз новинарите“, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ја прифати поканата да им се обрати на претставниците во двата дома на американскиот Конгрес, соопшти синоќа неговиот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

„Тогнат сум од привилегијата да можам да го претставувам Израел пред двата дома на Конгресот и пред претставниците на американскиот народ и пред целиот свет да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истражувачки репортер на водечкиот израелски левичарски весник Хаарец изјави дека неименувани високи безбедносни функционери му се заканиле со дејствија против ...
| | веќе видена | слични

Британскиот весник „Гардијан“, во соработка со два други медиуми, објави ексклузивна истрага која откри како израелските разузнавачки агенции се обиделе да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гардијан, во соработка со два други медиуми, објави ексклузивна истрага која откри како израелските разузнавачки агенции се обиделе да го спречат гонењето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот шеф на израелската разузнавачка агенција Мосад, Јоси Коен и се заканувал и ја заплашувал главната обвинителка на Меѓународниот кривичен суд (МКС) ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот шеф на израелската разузнавачка служба Мосад наводно и се заканувал на главната обвинителка на Меѓународниот кривичен суд (МКС) на тајни состаноци, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Репортери без граници повторно го тужи Израел пред Меѓународниот кривичен суд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: