За акционерите на Прилепска пиварница дивиденда од 1.111 денари за акција


Време зa читање: < 1 минутa Акционерите на Прилепска пиварница ќе добијат дивиденда пресметана по 1.111 денари за акција, што е бруто износ. Вкупната сума што ...
| | веќе видена | слични

Годината тргна добро, но државното акционерско друштво, сепак, не успеа да ја заврши во зоната на позитивата. Напротив, некогашната гордост на скопјани, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Со кичевски „Жито Караорман“ ќе раководи старо-нов состав на Одборот на директори, откако за претходниот се донесе одлука со која не ...
| | веќе видена | слични

Стопанска банка Скопје практично ја објави информацијата што денеска ја објави Фактор, а тоа е дека во таа банка се случија промени во Управниот одбор, кои се ...
| | веќе видена | слични

Ќе се менува Статутот на најстарата и една од најголемите банки во земјава, Стопанска банка Скопје. Наместо четворица, Управниот одбор на оваа банка ќе брои ...
| | веќе видена | слични

Според резултатите презентирани денеска на Годишното акционерско собрание, зад НЛБ Банка Скопје е уште една успешна година која ја одбележаа силната кредитна ...
| | веќе видена | слични

За Фершпед Фактор веќе пишуваше дека компанијата го враќа стариот сјај и продолжува да оди по патеките на успешното работење , но деновиве тие покажуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Стопанска банка Скопје нема да искористи ниту еден дел од ланската добивка за дивиденда на акционерите . Најстарата и една од ...
| | веќе видена | слични

Ако минатата година се делеше дивиденда од три милиони евра, и тоа на предлог на помалиот акционер, оваа година тоа нема да се случи. Скопската рафинерија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 438 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
сите 303 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 45 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 105 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 147 | | | веќе видена

Ако биде се според планот, веќе втора половина на јули ќе го имаме ребалансот на буџетот во парламентот, а некаде во првата половина на август ќе биде објавен ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За акционерите на Прилепска пиварница дивиденда од 1.111 денари за акција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: