За акционерите на Прилепска пиварница дивиденда од 1.111 денари за акција


Време зa читање: < 1 минутa Акционерите на Прилепска пиварница ќе добијат дивиденда пресметана по 1.111 денари за акција, што е бруто износ. Вкупната сума што ...
| | веќе видена | слични

Годината тргна добро, но државното акционерско друштво, сепак, не успеа да ја заврши во зоната на позитивата. Напротив, некогашната гордост на скопјани, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Со кичевски „Жито Караорман“ ќе раководи старо-нов состав на Одборот на директори, откако за претходниот се донесе одлука со која не ...
| | веќе видена | слични

Стопанска банка Скопје практично ја објави информацијата што денеска ја објави Фактор, а тоа е дека во таа банка се случија промени во Управниот одбор, кои се ...
| | веќе видена | слични

Ќе се менува Статутот на најстарата и една од најголемите банки во земјава, Стопанска банка Скопје. Наместо четворица, Управниот одбор на оваа банка ќе брои ...
| | веќе видена | слични

Според резултатите презентирани денеска на Годишното акционерско собрание, зад НЛБ Банка Скопје е уште една успешна година која ја одбележаа силната кредитна ...
| | веќе видена | слични

За Фершпед Фактор веќе пишуваше дека компанијата го враќа стариот сјај и продолжува да оди по патеките на успешното работење , но деновиве тие покажуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Стопанска банка Скопје нема да искористи ниту еден дел од ланската добивка за дивиденда на акционерите . Најстарата и една од ...
| | веќе видена | слични

Ако минатата година се делеше дивиденда од три милиони евра, и тоа на предлог на помалиот акционер, оваа година тоа нема да се случи. Скопската рафинерија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, секретарот на Општина Неготино Марија Нацева, Стојанче Ангелов од ЦУК, како и командирите на ...
сите 341 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 238 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Се намалил бројот на издадените дозволи, а се зголемила вредноста на планираните објекти. Најмногу станови ќе има во Скопје, и тоа во ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За акционерите на Прилепска пиварница дивиденда од 1.111 денари за акција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: