ЦЕНИТЕ НА НАФТАТА И ЗЛАТОТО ПОВТОРНО РАСТАТ Брентот утрово се продава за 82,3 долари за барел

Цената на суровата нафта се искачи на 78,02 долари, а на нафтата од типот „брент“ на 82,35 долари. На отворањето на берзата ТТФ се продаваа европски фјучерси ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На девизните пазари и натаму се исчекува заседанието на Европската централна банка (ECB) во четврток и намалувањето на каматните стапки за четвртина процентен ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

На европските берзи се тргува претпазливо во петок претпладнето, бидејќи инвеститорите не сакаат да ризикуваат пред првата проценка на инфлацијата во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦЕНИТЕ НА НАФТАТА И ЗЛАТОТО ПОВТОРНО РАСТАТ Брентот утрово се продава за 82,3 долари за барел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: