Ангеловска-Бежоска: И покрај шоковите, стабилноста на домашната валута зачувана


На покана на Централната банка на Исланд и престижниот американски универзитет „Нортвестерн“, гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска учествуваше на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претставници на Народната банка (НБ) присуствуваа на меѓународната конференција на Светската банка, на тема „Поставување вистински реформски приоритети во ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Развој на политики кои ќе ги стимулираат жените да се вратат на пазарот на труд, поддршка од државата и работодавачите во однос на обврските на жената во ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска, во своето обраќање на економскиот форум „По бурата: Управување со енергетската и прехранбената ...
| | веќе видена | слични

Гувернерката Ангеловска-Бежоска оцени дека овој раст на цените на енергентите придонесе за двојно зголемување на глобалната инфлација, додека кај земјите од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Народната банка, заедно со другите финансиски регулатори, ја организира редовната работна средба на регулаторите, приватниот и граѓанскиот сектор за следење на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Стратегискиот план на Народната банка е поставен под мотото „Централна банка којашто придонесува за градење стабилна, одржлива и зелена економија“, со што ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Во просториите на Македонската банкарска асоцијација, на 28 мај 2024 година, се одржа свеченото доделување на наградите на учениците ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ја прими Анита Ангеловска-Бежоска, гувернерка на Народната банка на Република Северна Македонија. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 106 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 185 | | | веќе видена

Под влијание на исклучително нестабила воздушна маса, до петок ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи. На повеќе места ќе ...
сите 227 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 46 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска-Бежоска: И покрај шоковите, стабилноста на домашната валута зачувана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: