Акциите на „Либерти“ повторно „растураат“ во нетрговските трансфери


Време зa читање: 2 минути За три дена 5.217 акции се подарени, наследени…, односно сопственоста е променета по пат на нетрговски трансфери. Во вторникот и во ...
| | веќе видена | слични

Годината тргна добро, но државното акционерско друштво, сепак, не успеа да ја заврши во зоната на позитивата. Напротив, некогашната гордост на скопјани, ...
| | веќе видена | слични

Комисија за хартии од вредност во последниот годишен извештај објави дека во текот на минатата година во земјава функционирале вкупно 5 друштва за управување ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Инвестирани се вкупно 15.955.130 денари во 864 акции на Комерцијална банка. Преку четирите реализирани блок трансакции некој или ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Со кичевски „Жито Караорман“ ќе раководи старо-нов состав на Одборот на директори, откако за претходниот се донесе одлука со која не ...
| | веќе видена | слични

Стопанска банка Скопје практично ја објави информацијата што денеска ја објави Фактор, а тоа е дека во таа банка се случија промени во Управниот одбор, кои се ...
| | веќе видена | слични

Ќе се менува Статутот на најстарата и една од најголемите банки во земјава, Стопанска банка Скопје. Наместо четворица, Управниот одбор на оваа банка ќе брои ...
| | веќе видена | слични

Според резултатите презентирани денеска на Годишното акционерско собрание, зад НЛБ Банка Скопје е уште една успешна година која ја одбележаа силната кредитна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието вечерва со 77 гласа „за“ и 22 гласа „против“ ја избра новата Влада чиј претседател е Христијан Мицкоски. Владината коалиција ја сочинуваат ...
сите 252 | | | веќе видена

Старо-новиот министер за внатрешни работи се заблагодари за поддршката што ја доби.Тошковски веќе од утре вети работа со јасна визија за иднината на ...
сите 231 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 148 | | | веќе видена

Кубанската Влада одлучи да се приклучи на спорот што го покрена Јужна Африка против Израел пред Меѓународниот суд на правдата во врска со наводите за наводен ...
сите 18 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник Миле Андонов од Кочани почина вчера попладното во својата 62 година од живото. Андонов беше дел од собранието три мандати, во периодот ...
сите 53 | | | веќе видена

Мирлинд Даку, играчот кој е главна тема на македонските медиуми е роден на Косово во градот Гнилање на Косово. Тој од тимот на Осијек во Хрватска направил ...
сите 6 | | | веќе видена

Групата Зелени-Европска слобода алијанса (Зелени/ЕФА) во Европскиот парламент отворено пројави амбиции да стане дел од парламентарното мнозинство кое се ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Акциите на „Либерти“ повторно „растураат“ во нетрговските трансфери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: