Предизвиците на Собранието допрва почнуваат!

Циклусот на окончување на парламентарните избори ќе се комплетира дури со изборот на новата влада (за околу три недели). Но ако денот по утрото се познава, ...
| | веќе видена | слични

Страшо АНГЕЛОВСКИ Изборите завршија и резултатите се познати. Победник, како што и очекуваа сите реални “прогнозери“ е коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични

Ниеден активен функционер од сегашново раководство не може да биде дел од идното лидерство на СДСМ, не затоа што јас или некој друг така мисли, туку зашто ...
| | веќе видена | слични

На СДСМ му е потребен лидер кој го нема багажот на претходните два изборни порази, лидер кој е од редовите на СДСМ, но не бил функционер или член на извршен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 277 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Кривична пријава е поднесена против поранешната организациска директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази од Тетово заради основано сомнение дека ...
сите 52 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предизвиците на Собранието допрва почнуваат!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: