Доларот ослабе, нафтата поскапе

3 копии
3 копии

На европските берзи се тргува претпазливо во петок претпладнето, бидејќи инвеститорите не сакаат да ризикуваат пред првата проценка на инфлацијата во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Луѓето не се откажале од купувањето златен накит за матура, но како што велат од златарниците, од година во година купуваат помалку и се фаќаат за она што е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 292 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 89 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека најдобра гаранција да нема вета и во иднина е дека доколку се направи било каков чекор кон Бугарија истиот да важи со завршување на ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доларот ослабе, нафтата поскапе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: