ИТ СЕКТОРОТ НЕ Е САМО ЗА СТРАНСКИ ГАЗДИ, 10 НАЈГОЛЕМИ МАКЕДОНСКИ СОПСТВЕНИЦИ СВРЕТЕЛЕ НАД 58 МИЛИОНИ Евра


Време зa читање: 3 минути Анализа: Како работела македонската ИТ индустрија во 2023 година Кога ќе се спомене ИТ-секторот обично првата асоцијација се странски ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Пензионерите ги одбројуваат деновите до исплатата на мајската пензија. Трета по мартовското усогласување од 5,3 насто. Процентите, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Од 94 компании што котираат на Македонската берза 66 го одработиле првиот годинешен квартал со добивка. Кој повеќе, кој помалку, но ...
| | веќе видена | слични

Кога ќе се спомене ИТ-секторот обично првата асоцијација се странски компани кои тука собираат висококвалификуван кадар кој, пак, ја има привилегијата да ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Вкупна добивка од 5.163.576.803 денари или 83,86 милиони евра оствариле во првите три месеци од годинава 66 друштва кои котираат на ...
| | веќе видена | слични

Берзата ги објави резултатите за сите 94 котирани акционерски друштва за првиот квартал од годинава, а тие говорат дека според добивките, повторно главни на ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Неформално во јавноста протече информација дека на полноќните средби на кои се пазарело уредувањето на државниот апарат, условот за обезбедување на 2/3 ...
сите 428 | | | веќе видена

Арбен Таравари вечерва и официјално потврди дека е подготвен законот со кој се очекува до локалните избори во октомври следната година да нема нови избори во ...
сите 120 | | | веќе видена

Министерот за правда во заминување, Кренар Лога вели дека секој чекор носи последици. Според него, ако сакаме да ја зачуваме унитарноста, мора да има ...
сите 148 | | | веќе видена

„Ги кажуваме истите работи, па да го запреме ова имагинарно противење“, изјави Чиоти за телевизијата TF1. Пред тоа, Чиоти разговараше со лидерите на РН, Ле ...
сите 345 | | | веќе видена

Вчера во 12.00 часот во СВР Скопје, 44 – годишен маж од Скопје пријавил дека на подрачјето на Чаир, неговата поранешна сопруга А.М. физички ги нападнала ...
сите 286 | | | веќе видена

Како што јави ABCnews, повикувајќи се на два извори блиски до израелските безбедносни сили, специјалните сили веќе биле во близина на зградата кога добиле ...
сите 197 | | | веќе видена

Официјалните податоци објавени во мај покажуваат дека 60 луѓе починале низ Индија за три месеци како последица на екстремните горештини, јавува Би-Би-Си. ...
сите 303 | | | веќе видена

Новиот германски воен пакет помош ќе вклучува 100 моќни ракети за противвоздушна одбрана „Патриот“ и илјадници борбени беспилотни летала, објави денеска ...
сите 220 | | | веќе видена

Германскиот канцелар Олаф Шолц ја отфрли опцијата за одржување предвремени парламентарни избори, како по примерот на Франција, по лошите резултати на неговата ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИТ СЕКТОРОТ НЕ Е САМО ЗА СТРАНСКИ ГАЗДИ, 10 НАЈГОЛЕМИ МАКЕДОНСКИ СОПСТВЕНИЦИ СВРЕТЕЛЕ НАД 58 МИЛИОНИ Евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: