Став за една контаминирана ситуација

Конзерваторски центар на барање на инвеститорите „ЗСФ ком“ и „Делта 2015 констракшн“, кои ја градат спорната 17-катницата во Карпош според во моментов ...
| | веќе видена | слични

Согласно истото ние како инвеститори започнавме со градежни активности. Денешните настани кои го ограничија нашиот пристап до локацијата за која имаме ...
| | веќе видена | слични

Ова е ставот на дел од приватните стопанственици од индустриската зона Визбегово, кои излегоа на мирен протест против изградбата на асфалтна база во тој реон. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 240 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 106 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Полска размислува за соборување руски ракети над Украина. Полскиот министер за надворешни работи Радослав Сикорски изјави дека Варшава го разгледува предлогот ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Став за една контаминирана ситуација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: